Jak to mówią: ‘’Nowy rok, nowa ja’’ w związku z czym zapewne każdy z nas obiecuje sobie (w większości niestety bez rezultatów, gdyż silnej woli czasem brak) że będziemy lepiej się odżywiać oraz regularnie ćwiczyć. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch. Jak sprawić, aby nasza silna wola jednak wytrwała w tegorocznych postanowieniach? Czy to w ogóle możliwe, aby pozbywać się zbędnych kalorii grając w gry? Wygląda na to, że Nintendo ma na to pytanie odpowiedź. 

W zeszłym roku do sprzedaży trafił najnowszy jego produkt Fit Ring Adventure, dzięki któremu wreszcie można rozruszać się przed telewizorem jak za czasów konsoli Wii. W zestawie otrzymamy oczywiście grę oraz opaskę na nogę i akcesorium RingCon. Dzięki kółku RingCon będziemy mogli zmierzyć puls a także będziemy mogli wykonać wszystkie ćwiczenia dla górnych i dolnych partii ciała. 

Ultima.pl

Ultima.pl

Kto może zagrać?

Fit Adventure jest praktycznie dla każdego ponieważ w grze można regulować poziom i intensywności ćwiczeń. Jeżeli nie macie jeszcze kondycji spokojnie możecie zacząć od niższego poziomu. Dodatkowo grać możemy o każdej godzinie dzięki cichemu trybowi, którzy został dobrze przemyślany. Na pewno gra zmusza Was do jakiejś aktywności mniejszej lub większej w zależności od waszej kondycji, ale czy grając można z nią schudnąć? Jak najbardziej! Oczywiście nie oznacza to, że grając przez 30 -40 minut potem można stołować sie w Macdonaldzie. Wraz z połączeniem zbilansowanej diety wasze marzenia o szczupłej sylwetce są jak najbardziej realne. 

Ring Fit Adventure

No dobra ale jak to wygląda w praktyce? Fabuła w Fit Adventure jest niezwykle prosta, nasz bohater przypadkiem uwalnia głównego antagonistę, który rozsiewa swoją złą esencje na świecie. Wraz z naszym towarzyszem Ringiem musimy owego złoczyńce oczywiście pokonać. Podobno contentu starcza na pół roku w założeniu, że grać będziemy codziennie min. 30 minut. także jest co robić. 

Zasady są bardzo proste, przez całość trwania gry nasz wirtualny asystent Tip co ćwiczenia czy jakąkolwiek aktywność na mapie pokazuje nam jak wykonywać poszczególne ruchy.

Gra zmusza nas nawet do ciągłego joggingu bo bez tego nasza postać zwyczajnie nie pobiegnie. Sam pomysł na walki jest dość ciekawy bo zorganizowany jak z turowego jRPG. Cały czas mamy informacje, żeby pić wodę, nie przeciążać się i tym podobne. Nawet po wykonaniu danej walki mamy możliwość zmierzenia swojego pulsu a po ukończeniu mapki sprawdzenia ile danych kalorii spaliliśmy. Miejcie na uwadze to, że co prawda można sprawdzić ile spaliliśmy kalorii aczkolwiek w porównaniu do innych zegarków do mierzenia Fit Adventure te wyniki może zaniżać (z kolei czasem, niektóre zegarki te dane zawyżają). 

Oczywiście każdy jest inny i spala swoje kalorie w innym tempie.

youtube.com Pan KuBaka

Jak wyglądają ćwiczenia?

Same ćwiczenia są też bardzo zróżnicowane. Nie jest to tak, że na jednej mapce robimy tylko nogi i koniec. Mamy możliwość dopasowania sobie setu ćwiczeń do danej mapy, w związku z czym możemy na jednym posiedzeniu na przykład zrobić ćwiczenia na nogi, brzuch i ręce. Osobiście polecam ćwiczenia Jogi 😉 W późniejszym etapie rozgrywki będziemy mieć możliwość dopasować sobie ćwiczenia jako słabości danych potworów, aby zadawać więcej obrażeń. Na to wszystko nałożono również system poziomu oraz rozwoju zdolności naszego bohatera.

Fit Ring Adventure

Osobiście jestem w trakcie testowania i bawię się świetnie. Ćwiczenia mi nie ciążą i na pewno jest mi łatwiej regularnie ćwiczyć bo po prostu cieszy. Czuję, że ćwiczę zwłaszcza na następny dzień. Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem to polecam go dokonać na amazonie.de gdzie taki zestaw kupicie taniej niż w polskich sklepach. Dla porównania ja swój zakupiłam za 69 Euro (ok. 276zł) a w polskich sklepach ceny wahają się od 299zł do 400zł.