Jeśli chcesz zobaczyć masę szczurów, które wybuchają i pożerają ludzi jeszcze za życia to, chłopcze, mam coś dla ciebie. W tym roku szykuje się nam dość ciekawa i brutalna produkcja. Akcja gry toczyć się będzie we Francji w 1349 roku, kiedy wokół panuje czarna śmierć a roje szczurów ucztują w świeżych zwłokach.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Dwójka dzieciaków będzie naszymi małymi bohaterami w tej historii, próbującymi uniknąć zarówno hordę drapieżników, jak i Inkwizycji, używając światła, aby chronić się przed szczurami i odbierając je od swoich wrogów, aby nakarmić nimi gryzonie.

Już wiemy, że szczury nie lubią światła a przenośne ich wersje trzymają je w bezpiecznej odległości, ale trudno je znaleźć, więc musisz się go trzymać, jak najdłużej się da. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, gdyż, aby nie dać się złapać będziemy zmuszeni do niszczenia źródeł światła naszych przeciwników, aby skierować na nich zwierzęta.

Szczury odgrywają tutaj bardzo dużą rolę gdyż twórcy poświęcili należytą im uwagę.Zostały one przedstawione w bardzo realistyczny sposób – bardzo szybko przemieszczają się z jednego punktu do drugiego, momentalnie unikają światła a zdarza się nawet, że walczą między sobą o upolowaną zdobycz. Nie daj się zwieść, gdyż gra pomimo uczestnictwa dzieci jest niezwykle brutalna a widok rozerwanych zwłok to norma.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Gra jest groteskowo cudowna i bardzo dobrze wyjaśnia główną koncepcję gry. W świecie opanowanym przez dżumę niestety przyszło żyć dwójce dzieci – Amici i jej młodszemu bratu Hugo. Fabuła stawia głównie na relacje pomiędzy tą dwójką, która desperacko próbuje odnaleźć ich matkę. 

W tym celu nasi bohaterowie muszą przejść przez zrujnowane miasto, patrolowane przez inkwizycję oraz trapione przez śmiercionośne gryzonie. 

A Plague Tale: Innocence

Podczas gry będziemy wcielać się w nastolatkę ale jej brat będzie służył nam pomocą. Jest on bowiem tak mały, że w niektórych momentach będzie mógł przedostać się na przykład w ciężko dostępne miejsca. Dzieciaki z kolei są praktycznie bezbronne. Nie ma tutaj dostępu do broni, Amicia wyposażona jest przede wszystkim procę więc głównie będziemy musieli się skradać i wykorzystywać elementy otoczenia na naszą korzyść.

Amicia wygląda na młodą nastolatkę, która jest na tyle sprytna, aby móc przechytrzyć wrogów, którzy, polują na nią i jej brata. Jest to gra typu „stealth”, oparta niemal wyłącznie na świetle, a nie na dźwięku no i skradaniu się. Historyczne otoczenie ma wyraźne elementy fantazji, nie tylko w samych szczurach, ale będzie w większości osadzone w rzeczywistości, a jeśli otoczenie jest przedstawione w połowie tak dobrze jak ich mieszkańcy, będzie to piękna gra, jeśli nic innego.

Gra swoją premierę będzie mieć 14 maja 2019 i na pewno pojawi się na kanale.