Nie minął nawet miesiąc od ostatniego filmu DontNOD, w którym to dziękują fanom jednocześnie ogłaszając drugą część kultowej serii Life is Strange a już na Targach E3 pojawia się oficjalny trailer LIS: Before the Storm.

Już z tytułu można wywnioskować, że akcja gry będzie miała miejsce na długo przed głównymi wydarzeniami z pierwszej części a dokładnie twórcy cofną nas o 3 lata wstecz. I to tyle jeżeli chodzi o cofanie w czasie. Niestety dla fanów zaginania czasoprzestrzeni mam smutną wiadomość; tym razem nie będziemy mieli możliwości poprawiania naszych decyzji.

“Niestety, ale Cloe nie będzie posiadać mocy, dzięki którym tak jak Max mogłaby cofać się w czasie, w związku z czym uczulamy Was już teraz, abyście uważali na to, jakie decyzje będziecie podejmować.”

Całe szczęście motyw efektu motyla zostaje w pełni zachowany, a to wiąże się z tym, że każda nasza reakcja w grze będzie miała swoje konsekwencje.

Gdzie jest Max?

Akcja gry będzie mieć miejsce na 3 lata wstecz, czyli w momencie, gdy Max wyjechała z Arcadia Bay. Chociaż będzie nieobecna to i tak będziemy mieć okazje posłuchać myśli Cloe na jej temat. Dodatkowo został przygotowany bonusowy odcinek z Max dla tych, którzy po raz ostatni chcieliby zagrać ową postacią.

Powiedzmy, że nadal będziemy w stanie dać Ci ostatnią szansę, aby zagrać jako Max poprzez samodzielny odcinek „Farewell”, który będzie mieć miejsce na długo przed wydarzeniami z Before the Storm”

Bonusowy odcinek zostanie wydany po wypuszczeniu trzeciego epizodu. Będzie on dostępny tylko i wyłącznie wraz z edycją deluxe Life is Strange: Before the Storm. Jeżeli kupicie pre-order gry to otrzymacie całą historię (3 epizody), które oczywiście będą odblokowywane wraz z premierą kolejnych odcinków.

Gra głównie będzie się opierać na relacji Cloe oraz jej przyjaciółki Rachel. Dla fanów piewszej części szybko odpowiadam iż nie będzie żadnego nawiązania Rachel z “ciemnym pokojem”. Twórcy tłumaczą, że będzie to kompletnie nowa historia, która w żaden sposób nie będzie wiązać się z wydarzeniami poprzedniej części.

Jakie są różnice pomiędzy Complete Season, the Season Pass oraz Deluxe Edition?

The Complete Season zawierać będzie wszystkie trzy epizody.

W “The Season Pass” znajdziecie epizod drugi oraz trzeci jeżeli już posiadacie pierwszy (ponieważ kupiliście tylko pierwszy epizod. (UWAGA: Season Pass NIE zawiera epizodu 1).

Edycja deluxe będzie zawierać:

  • Wszystkie 3 części historii.
  • Bonusowy odcinek “Farewell”, w którym będziemy mieć możliwość zagrania Max.
  • Specjalną opcję w grze, w której będziemy mogli stworzyć własną “playliste” muzyczną odtwarzaną podczas rozgrywki.
  • Trzy modele ubioru Cloe, które będzie można zmienić w odpowiednim momencie rozgrywki.

Gra swoją premierę będzie miała 31 Sierpnia 2017 roku i będzie dostępna na konsole oraz PC (steam).
Kto już nie może się doczekać? Piszcie!

źródło: [click], [click]