Intel odkrywa karty i wprowadza do laptopów nowe procesory oferując sześć rdzeni i 12 wątków.

Procesor Intel Core i9-8950HK dla laptopów.

Skacząc prosto na szczyt, najgwałtowniejszym wejściem jest Core i9-8950HK, pierwszy Core i9 stworzony dla laptopów. Ma zegar bazowy 2,9 GHz z możliwością zwiększenia częstotliwości do 4,8 GHz za pośrednictwem Turbo Boost, wraz z 12 MB pamięci podręcznej L3.

„Jest w pełni odblokowany i wyposażony w nową funkcję Intel Thermal Velocity Boost (TVB), która optymalnie i automatycznie zwiększa częstotliwość taktowania do 200 MHz, (jeśli temperatura procesora jest wystarczająco niska), co przekłada się na częstotliwość turbo do 4,8 GHz ” mówi Intel.

Co oznacza „wystarczająco niska”? Firma Intel twierdzi, że TVB uruchamia się, gdy temperatura procesora spada poniżej 50 ° C, więc nie jest to zamierzone działanie, ale będzie to krótkotrwała porcja szybkości. Według Intela, specyfikacje przekładają się na 29 procent większą wydajność w codziennych zadaniach w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów Core i7-7820HK i są o 59 procent szybsze przy edycji filmów 4K. W grach Intel twierdzi, że Core i9-8950HK zapewnia poprawę o 41 procent. Te wskaźniki wydajności wzrosły nawet w przypadku prze taktowanego systemu, a firma Intel spodziewa się, że jej partnerzy będą oferować prze taktowane laptopy w zakresie 5 GHz i więcej.

Na razie ceny procesorów nie zostały podane, ale nie oczekuję, że Core i9-8950HK będzie w jakikolwiek sposób niedrogą opcją. Na szczęście nie jest to jedyna ścieżka do 6-rdzeniowych / 12-wątkowych komputerów na laptopie. Intel ogłosił także procesory Core i5 i i7 oparte na architekturze 14 nm ++ (Coffee Lake). Oto zestawienie wydajności:

8 generacja procesora Intel

8 generacja procesora Intel

Wyłączając procesory Xeon dla stacji roboczych, istnieją dwa inne opcje procesorów rdzeniowych 8-rdzeniowych / 12-wątkowych 8th gen dla laptopów, w tym Core i7-8850H i Core i7-8750H. Poniżej znajduje się kilka układów czterordzeniowych / 8-wątkowych, Core i5-8400H i Core i5-8300H.

8th gen Core

8th gen Core

Intel wprowadził również nowe oznaczenia, w tym Core i5 +, Core i7 + i Core i9 +, jak pokazano powyżej. Są one związane z Intelem, oferując swoją Optane Memory i inne rozwiązania Optane na platformy mobilne i stacjonarne. Urządzenia opatrzone jednym z tych nowych identyfikatorów będą oferować połączenie procesora lokalnego z dowolną formą pamięci Optane, niezależnie od tego, czy jest to Pamięć Optane, Optane 800P, czy Optane 900P. Dodatkowym oznaczeniem jest wyższy poziom reakcji dzięki zastosowaniu technologii 3D XPoint firmy PamięcIntel.

Pamięć Optane

Pamięć Optane

Pamięć Optane również otrzymała aktualizację, z nową obsługą przyspieszenia napędu danych. Będzie to głównie korzystne dla graczy komputerowych, którzy już mają dysk SSD dla swojego systemu operacyjnego, ponieważ można zachować tę wydajność i użyć modułu pamięci Optane, aby przyspieszyć dostęp do danych na drugim dysku. Aby skorzystać z tej funkcji, potrzebujesz sterownika Intel RST w wersji 16.0.2 lub nowszej.

Partnerzy Intela zaczęli już ogłaszać odświeżone laptopy z tymi nowymi procesorami w środku. Ponadto wprowadzenie nowych mobilnych chipów może oznaczać pewną kuszącą sprzedaż w systemach poprzedniej generacji.

Źródło [click]