Hyrule Warriors: Age of Calamity zostało oficjalnie ogłoszone na Nintendo Switch, ujawniając również datę premiery.

Twórcy ogłosili grę jako niespodziankę dla fanów Nintendo Switch. Wraz z zapowiedzią ukazał się pełnoprawny zwiastun, w którym zapowiadana jest data premiery tytułu, czyli 20 listopada.

Ten nowy rozdział należy do gatunku Mosou i chociaż ta gra jest podobna do poprzedniej Hyrule Warriors wydanej na Wii. Później została zremasterowana na Nintendo Switch, ale gra stara się wyróżnić ze względu na silne powiązanie z The Legend gry Zelda: Breath of the Wild.

W rzeczywistości ten nowy rozdział Hyrule Warriors jest niczym więcej niż prequelem wydarzeń z Breath of The Wild, a zatem 100 lat przed przebudzeniem Linka.

Następnie odkryjemy szczegóły epickiego starcia między królestwem Hyrule i Calamity Ganon. Tytuł pozwoli nam wcielić się w Linka, Zeldę i Czterech Mistrzów. Każdy z nich będzie wyposażony w inne umiejętności i cechy. To z kolei zagwarantuje niezłą dawkę zabawy w podejściu do różnych typów walki.

Nintendo potwierdza, że ​​intensywnie kontynuuje prace nad długo oczekiwaną kontynuacją Breath of The Wild , ale na razie będzie można czekać z nowym Hyrule Warriors: Age of Calamity.

Jak wrażenia? Macie w planach ograć tytuł?