Najnowsza produkcja twórców Furi (Haven) jest bogata we wzruszającą historię dwóch bohaterów, w których można się zakochać podążając za ich wyzwaniami oraz życiem codziennym.

Oprócz samej romantycznej historii jest to także (J) RPG z innowacyjnym systemem walki, który pozwala nam grać dwoma postaciami jednocześnie, a także łączyć akcje za pomocą taktyki oraz czasu.

 

Haven

Haven to jest ta gra, w którą będzie można zagrać ze swoją drugą połówką w trybie lokalnym.

Gra jest nastawiona na solo granie, wcielamy się w dwójkę bohaterów Yu oraz Kay, którymi będziemy sterować jednocześnie, to oni w całości są naszą główną postacią. Podczas gry będziemy doświadczać wyboru w dialogach pomiędzy bohaterami, którzy będą kształtować całą historię. W pewnych momentach gry będzie trzeba zdecydować jedną opcję dialogową dla bohaterów i grając we dwoje, obie osoby muszą się zgodzić co do wyboru. To może być całkiem ciekawe, ile zabawnych sytuacji może wyjść podczas grania we dwoje. Wpływ dialogów nie będzie aż tak ważny jak w przypadku gier Telltale games gdzie jedna decyzja doprowadzała do jakiś konsekwencji ale twórcy mówią, że decyzje jakie wybierzemy mogą mieć większy lub mniejszy wpływ na historię.

 

Walka w Haven

Jeżeli chodzi o granie we dwójkę to jedna osoba będzie “prowadzić” drugą. W przypadku walk obie osoby będą mieć kompletną kontrolę nad swoją postacią. Prowadzenie postaci można również zmienić w trakcie gry. 

Walki będą skupiać się na odpowiednim wyborze umiejętności. Najprawdopodobniej będą one turowe. Twórcy mechanikę gry porównują do Persony 5, w której gameplay oraz historia wzajemnie się powielały. 

Dialogi w Haven

Gra będzie w całości dubbingowana w języku Angielskim, także będziemy mogli usłyszeć wiele ciekawych interakcji pomiędzy dwójką bohaterów. Z kolei język polski najprawdopodobniej pojawi się w grze jako wersja z napisami ale w późniejszym czasie od premiery. 

Jeżeli chodzi o datę premiery to na chwilę obecną zapowiedziana została na rok 2020. Dokładniejszą datę dostaniemy pomiędzy lutym a czerwcem z tego względu, aby gracze nie byli zawiedzeni ewentualnymi opóźnieniami. Gra będzie dostępna na platformach: PC, PS4, Switch.

Gdybyście byli ciekawi innych pytań oraz odpowiedzi odnośnie gry zachęcam do odwiedzenia discorda twórców. Wszystkie linki oczywiście znajdziecie w opisie filmu.