W Lipcu tego roku odbyła się finalna beta nadchodzącej gry przygodowej Genshin Impact twórców Mihoyo (znanych również z Honkai Impact). W tym artykule dowiesz się jakie zmiany można było zaobserwować podczas bety oraz poznasz datę premiery gry!

Jeżeli jesteś tutaj nowy i nie wiesz o czym mowa zapraszam cię na poniższy film wyjaśniający.

Warto na początku wspomnieć, że Genshin jest grą przygodową z elementami kooperacyjnymi – to nie jest MMO jak mogłoby się wydawać aczkolwiek i tutaj doświadczymy system gacha czy battle pass.

Jak wspomniałam wyżej w Lipcu tego roku odbyła się finalna zamknięta beta, w której miałam okazję uczestniczyć. Podczas rozgrywki zauważyłam kilka znaczących zmian, z którymi się teraz podzielę.

Grafika i optymalizacja

Zdecydowanie poprawiono optymalizację gry jak i grafikę. Ruchy postaci były dużo bardziej płynne a całokształt prezentował się naprawdę bajecznie.

Keya w Monstadt

Keya w Monstadt

W drugiej becie narzekałam na brak interakcji z ludźmi z miasta przez co świat wydawał się pusty. Okazało się jednak, że dodano głosy NPC-tom co wypełniło znacząco dziurę ciszy. W moich poprzednich materiałach wspominałam, że nie było dubbingu japońskiego ale podczas ostatecznej bety ta wersja językowa została dodana. Jak się później okazało pojawiły się również inne języki jak Hiszpański, Francuzki czy Rosyjski. 

Japońska wersja językowa

Rozgrywka

Trochę się pozmieniało jeżeli chodzi o dungeony. Jak wcześniej mieliśmy możliwość ”farmienia” Mory (waluta w grze) oraz kart do doświadczenia tak te dwa dungeony zostały zastąpione przez tzw. ”Ley Line Blossom”

Ley Line Blossom

Na mapie znajdziemy je w wersji złotej oraz niebieskiej aktywując pojawią się wrogowie, których należy zgłodzić. Odebranie nagrody działa jak w dungeonie i kosztuje 20 Resin, które zostały zamienione z kamyczków na księżyce (wcześniej mieliśmy podział kamieni i księżyce). Te Księżyce czyli Resin zostały również zwiększone z 90 na 120 i odnawiają się do 12h.

Skoro zastąpiono stare dungeony na nowy rodzaj to również dodano kompletnie nowe. Można powiedzieć, że na wzór drugiego regionu Liyue.mepla

Pojawiły się dzienne logowania jak i różnego rodzaju eventy w grze.

Dzienne logowanie

Jak już wiadomo, aby zdobyć nową postać do naszej drużyny musimy zbierać specjalną walutę (wish), która pozwoli nam na wylosowanie przeróżnych rzeczy w tym właśnie postaci. Na szczęście nie będzie trzeba sięgać do item shopu. Podczas bety mieliśmy możliwość zdobycia nowej postaci poprzez zrobienie odpowiednich zadań.

Możliwość zdobycia nowego bohatera robiąc Abyss

Podczas rozgrywki dodano dubbing w niektórych custenkach. Brakowało mi dostosowanie skrótów klawiszowych.

W grze pojawił się battle pass, który moim zdaniem będzie urozmaiceniem i nie będziemy musieli cały czas liczyć na system gacha, który jak wiadomo jest randomowy. Tutaj również będą dwie wersje darmowa oraz płatna.

Pojawił się nowy minerał, z którego pozyskujemy energię, aby zasilić pobliskie lampy. Zazwyczaj są częścią jakiejś zagadki lub możemy otrzymać skrzynie z nagrodami.

Postaci

Został zmieniony system ulepszania talentów postaci czyli teraz można dopiero od 40+ lvl (2 Ascend)

Po 33 Adventure Rank miałam możliwość kontunuowania historii związanej z Bogiem Geo z drugiego regionu. Dodano nowe historie oraz pojawiło się mnóstwo nowych postaci, które prawdopodobnie będą grywalne.

Nowa historia postaci Xingqiu

Xingqiu

Nowa postać władająca elementem Geo

Zhongli

Nowe miejscówki fabularne.

Słyszałam, że w Genshin Impact ma być aż 30 grywalnych postaci. Na tych stronach znajdziecie listę obecnych potwierdzonych postaci oraz tych, które mają nadejść.


W tym wpisie znajdziecie listę wszystkich potwierdzonych postaci.

Podczas gry również pojawiły się inne postaci, jeszcze nie potwierdzone ale najprawdopodobniej będą one grywalne:

Zhongli – Geo
Qiqi – Cryo
Baizhu – Dendro
Ganyu – Cryo
Chlide – Hydro
Kamisato – Cryo

Kiedy premiera?

— Genshin Impact zostanie wydany na iOS / Android / PC przed Październikiem —

Zgadza się! Genshin Impact oficjalnie otworzy swoje bramy na platformach iOS / Android / PC przed Październikiem! Gracze będą mogli wtedy swobodnie zwiedzać kontynent Teyvat, aby rozpocząć własną przygodę.

— Ponowne otwarcie zamkniętej bety PlayStation®️4 —

Aby zapewnić wszystkim graczom płynniejszą, wyższą jakość Genshin Impact na PlayStation®️4, 30 lipca ponownie przeprowadzimy zamknięte beta-test platformy. Ze względu na ograniczenia platformy testowej i regionów serwerów, będziemy w stanie zaprosić tylko część kwalifikujących się kandydatów do Final Closed Beta na PlayStation®️4 z regionów Ameryki Północnej i Południowej. Przepraszamy wszystkich graczy, którzy nie zostali zaproszeni, i prosimy o zrozumienie w tej sprawie. Do 29 lipca, 18:00 (UTC + 8), zakończymy wysyłanie zaproszeń do tej zamkniętej wersji beta. W związku z tym prosimy wszystkich graczy, którzy spełniają powyższe wymagania, o terminowe sprawdzanie swoich wiadomości e-mail.

Czyli gra wyjdzie najprawdopodobniej Wrzesień/Październik. Kto się cieszy?