Budzimy się po 100 latach snu. Wydawałoby się, że wszelkie życie ludzkie nie istnieje. Sami w kosmosie z jedynym celem na horyzoncie – dotarciem do legendarnego Pałacu zbudowanego przez pradawną cywilizację. To w nim najprawdopodobniej znajduje się odpowiedź na nurtujące nas od wieków pytanie. Jak przywrócić kogoś do życia?

Czym jest ECHO?

Główną bohaterką jest smukła dziewczyna o imieniu En, która desperacko szuka sposobu na wskrzeszenie jej przyjaciela. Kim on jest? I dlaczego jest tak ważny? To odkryjemy w trakcie naszej eksploracji po tajemniczym Pałacu, który kryje w sobie pewną mroczną tajemnicę.

En - główna bohaterka.

En – główna bohaterka.

Gra z początku nas intryguje, delikatnie wprowadzając w fabułę poprzez swobodne zwiedzanie lokacji, by z czasem zacząć budować pewne napięcie. Jak się okazuje nasza bohaterka będzie musiała zmierzyć się z nie lada przeciwnikiem a dokładnie z kopiami samej siebie – Echoes. W Pałacu panuje pewien cykl. Kiedy wszystkie światła są włączone to każdy nasz ruch jest rejestrowany. Po kilku minutach następują ciemności i restart systemu. Kopie En otrzymują kolejne jej umiejętności użyte w poprzednim cyklu.

Echoes

Echoes

Przykładowo, jeżeli podczas jednego cyklu nasza bohaterka nie będzie wchodzić do wody to przy następnym restarcie kopie do niej nie wejdą. Będziemy szybko biegać? Nasze kopie również zaczną poruszać się szybciej. Będziemy się chcieli skradać, to samo uczynią Echoes. To od nas zależy jakie umiejętności przekażemy naszym przeciwnikom. To, co robi En będą robić Echoes. Gdy następują ciemności, zaraz przed restartem możemy poruszać się swobodnie. Pałac wtedy nie rejestruje naszych zachowań.

ECHO łączy w sobie elementy trzecioosobowej gry akcji oraz skradanki. Sama gra utrzymana jest w klimatach science fiction, stworzona przez duńskie studio Ultra Ultra.

Głównym elementem produkcji jest jej historia, to ona kształtuje całą rozgrywkę. Gra rozpoczyna się jako doświadczenie narracyjne, skupiające się na En i jej podróży do Pałacu oraz odkrywaniem jego przeszłości. Kim tak naprawdę jest dziewczyna i jakie jest jej powiązanie z miejscem?

Historia jest niezwykle interesująca jak i intrygująca. Zdecydowanie zasługuje na uwagę. Obecnie gameplay można obejrzeć u Kaftanna, który świetnie oddaje jej klimat.

 

Słyszeliście już o ECHO? Macie zamiar zagrać? Dajcie znać!