W 2016 roku na tamtejszych targach E3 mieliśmy okazję po raz pierwszy ujrzeć tajemniczy trailer zwiastujący najnowszą produkcję Hideo Kojimy – Death Stranding. Hideo z roku na rok serwował nam kilka minut zwiastujących filmów, które miały uchylić rąbek tajemnicy nad produkcją. Jak się okazało z każdym trailerem wciąż wiedzieliśmy niż wiele więcej niż dzisiaj.

Prace nad produkcją trwają bardzo szybko. Hideo zdecydował się na silnik Decima, na którym powstało między innymi wspaniałe Horizon Zero Dawn. Wraz z najnowszym trailerem w końcu oprócz kinowych przerywników wreszcie możemy ujrzeć trochę rozgrywki. Poznajemy nowe postaci, miejsca czy sceny, które przekraczają wyobrażenie tego, co myśleliśmy o projekcie Kojimy.

Zarys fabuły

Gra przenosi nas do futurystycznej wizji Stanów Zjednoczonych,w której społeczeństwo zostało podzielone. Zadaniem naszego głównego bohatera jest odnowienie więzi między mieszkańcami i zapobiegnięcie wymarciu ludzkości. Brzmi poważnie. Oczywiście najnowszy zwiastun znów zostawił nas w większości z pytaniami niż odpowiedziami aczkolwiek wygląda na to, że dużą rolę odegra aspekt survivalu. Nasz główny bohater, Sam, często będzie musiał się poruszać po dość trudnym terenie i bez specjalistycznego, ciężkiego sprzętu, który nosi ze sobą, przemieszczanie się może okazać się bardzo trudne.

Wciąż w głowie rodzą się pytania, kim – czym są noworodki w kapsułach, do czego służą, czym też są niewidzialne istoty przed, którymi należy się chować i dlaczego wchłaniają ludzi?

 

 

Po raz pierwszy mogliśmy ujrzeć walkę w grze – zarówno z broni palnej jak i wręcz. To dość istotna informacja, gdyż do tej pory nie wiadomo było czy gra będzie polegać wyłącznie na skradaniu. A skoro o skradaniu mowa okazuje się, że gra nie należy do tego typu. Jak wspomniał twórca na twitterze 30 maja gra nie jest skradanką. Jest to zupełnie nowy typ gry akcji z koncepcją połączeń.

Ma ona zawierać ‘’asynchroniczne opcje sieciowe’’. To oznacza, że gracze będą mogli pomagać sobie nawzajem a równocześnie ich drogi mogą nigdy się nie spotkać. Asynchroniczna rozgrywka online umożliwia wysyłanie i otrzymywanie zasobów, współdzielenie bezpiecznych kryjówek oraz chodzenie po śladach innych graczy.

Game Over

Jak się okazuje zabraknie tradycyjnej śmierci. Podobno gracz po utracie życia ma trafić do specjalnego wymiaru, w którym będzie musiał znaleźć wyjście do własnej rzeczywistości. Zabijanie również ma być tylko koniecznością ponieważ z każdą śmiercią mają się wiązać pewne konsekwencje. Jak się dodatkowo okazuje to gra ma zawierać otwarty świat. Miejmy tylko nadzieję, że przemierzanie rozległych miejsc nam się szybko nie znudzi. Droga do celu może być też zablokowana a to nam daje możliwość znalezienia innej drogi. Również istotną rolę odgrywać będzie sam ładunek noszony przez bohatera. Będzie on nie tylko będzie utrudniał nam poruszanie ale i utrzymanie równowagi.

 

 

W projekcie Hideo występują znani aktorzy jak Norman Reedus znany głównie z serialu The walking dead, Mads Mikkelsen, który grał główną rolę w Hannibalu czy aktorka Léa Seydoux znana z filmu Spectre o przygodach agenta 007.

Gra premierę ma mieć już 8 listopada tego roku na konsole playstation 4. Możliwe, że pojawi się również na komputery stacjonarne ale w późniejszym czasie. Czy Death Stranding będzie mianem sukcesu w tym roku? O tym będziemy mogli przekonać się już niebawem!