Fabuła

Planeta niegdyś przypominająca Ziemię zostaje zniszczona a kontynenty ulegają rozdarciu, przez co ich fragmenty wzbijają się w górę. Niekończące się pasmo nieszczęść sprawia, że ludzie, którym jakoś udało się przetrwać, muszą zmierzyć się z czyhającymi bestiami – groźnymi stworzeniami, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej agresywne i sprawiają coraz większe zagrożenie. 

Czym jest Dauntless?

Dauntless jest darmową grą akcji z gatunku RPG wykorzystaną do grania w co-opie z przyjaciółmi, autorstwa studia Phoenix Labs, założonego przez byłych pracowników takich firm jak Capcom, BioWare, Blizzard, oraz Riot Games.

Sama gra będzie pełna rozmaitych zadań, ale to właśnie bestie – behemoty będą naszym głównym celem. Stworzenia ogromne jak i inteligentne, do których lepiej nie podchodzić bez wykwalifikowanego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności bojowych. Im dłużej będziemy walczyć tym nasza bestia będzie się dostosowywać i zmieniać – będzie szybsza, groźniejsza jak i bardziej agresywna. Z pomocą ruszą wojownicy, których bronie będziemy musieli umiejętnie wykorzystać. Np. wielki młot zadaje duże obrażenia, ale zadawane ataki są dosyć wolne. Z kolei miecz jest w miarę lekki i łatwiej nim wykonywać dłuższe kombinacje, ale pojedyncze uderzenia nie ranią bestii tak bardzo, jak większy typ broni. Należy także pamiętać o kondycji – zużywanej zarówno podczas atakowania, jak i unikania ciosów.

Z pokonanych wrogów wypada energia zwana aspect archonite, dzięki której można ulepszać naszą broń i zbroję. Oczywiście im większego i groźniejszego pokonamy behemotha tym lepsze z niego korzyści otrzymamy.

 
 

Premiera szacowana jest na koniec roku 2017 ale od 18.08.17 będziemy mieć możliwość zagrania jako jeden z założycieli alpha. Następnie w trzecim kwartale rusza wersja beta, do której można się zapisać i liczyć na zaproszenie. Można także wykupić konto premium i wstąpić w szeregi założycieli.

Opcji założycielskich mamy aż trzy:

  • Slayer ($39.99) – dostęp do zamkniętej bety, status mistrza przez 90 dni, dzięki któremu zostaje zwiększony drop z bestii, pakiet pogromcy (itemy wojownika na start), specjalny tytuł w grze jak i ikona na forum, flara sygnalizacyjna.
  • Hero ($69.99)- dostęp do zamkniętej bety, status mistrza przez 90 dni, dzięki któremu zostaje zwiększony drop z bestii, pakiet pogromcy (itemy wojownika na start), specjalny tytuł w grze jak i ikona na forum, flara sygnalizacyjna, kapsuły chromatyczne, dzięki którym będzie można zmienić kolory ekwipunku, kamienie do zmiany wyglądu broni i zbroi.
  • Founder ($79.99) – dostęp do zamkniętej alfy i bety, status założyciela przez 90 dni, dzięki któremu zostaje zwiększony drop z bestii, pakiet pogromcy (itemy wojownika na start), specjalny tytuł w grze jak i ikona na forum, flara sygnalizacyjna, kapsuły chromatyczne, dzięki którym będzie można zmienić kolory ekwipunku, kamienie do zmiany wyglądu broni i zbroi, przez 90 dni możliwość “dropienia” specjalnych obiektów do zmiany kolorów czy wyglądu, sztandar założyciela, możliwość stworzenia własnej gildii, Twój nick pojawi się w creditsach.

Sama oprawa graficzna jest bardzo bajkowa a wielu uważa, że gra jest ubogą kopią nadchodzącego w 2018 roku Monster Hunter. Uważam jednak, że warto rzucić okiem na Dauntless.