Gra Duntless ruszyła wraz Alphą założycieli 18 sierpnia i obecnie trwa zamknęta Beta dla pakietów dostępnych na stronie playdauntless.com

Twórcy zapowiadali, ze otwarta beta pojawi się pod koniec tego roku. Niestety jak się okazuje, żeby zagrać sobie za darmo, będziemy musieli jeszcze poczekać bowiem data premiery została przesunięta na początek roku 2018.

Dlaczego data otwartej bety została przesunięta?

Twórcy tłumaczą to tym, że spotkali się z bardzo dużym odzewem od alpha i beta testerów w związku z czym zmiany, które planują wprowadzić wymagają więcej czasu oraz pracy. Wszystko dla nas – graczy. Gdzieś to już słyszeliśmy.  W miedzy czasie twórcy udostępnili nam mapę planowanych prac.  Na dzień dzisiejszy trawają prace nad usprawnieniem rozgrywki pod kątem różnic u potworów dostępnych na różnych poziomach (Tier 1, 2, 3), dodaniem nowych skinów do pancerza, optymalizacją miasta, nowymi behemothami i wiele innych.

W planach są nowe wyzwania, globalizacja gry, udział w twitchCon czy milti-matchmaking.

Wygląda na to, że Dauntless może pojawić się równo z premierą innej podobnej gry jaką jest Monster Hunter. Szykuje się ciekawa rywalizacja pomiędzy tymi dwoma produkcjami.