W ostatnich dniach swoją premierę miała bardzo fajna zręcznościówka jakim jest właśnie Cuphead firmy zespołu StudioMDHR. Dla niektórych gra okazała się nie lada wyzwaniem.

 

Na czym polega Cuphead?

Jest to dwuwymiarowa gra akcji utrzymana w klimacie starych kreskówek. Pod względem mechaniki jest podobna do bijatyki połączonej z elementami platformówki. Wbrew pozorom gra jest na bardzo wysokim poziomie trudności. Oferuje ona wiele ciekawych rozwiązań a każdy z przeciwników ma swoje zachowania, które należy rozgryźć, aby przejść dalej.

Dla wielu z Was Cuphead może doprowadzić do białej gorączki ale przez to, że mamy nieskończenie wiele możliwości przejścia planszy sprawia, że człowiek chętnie podejmuje się kolejnych prób.

Cuphead

Cuphead

Wszystko zostało ukazane w stylu kreskówek z lat 30-tych ubiegłego wieku a w nadaniu odpowiedniego klimatu pomagają specjalnie nałożone filtry.

Wydawałoby się, że gra już na padzie czy klawiaturze wydaje się niezwykle wymagająca, ale jak się okazuje pojawił się jeden śmiałek, który zdecydował się przejść powyższy tytuł przy pomocy maty tanecznej! Dokonał tego nikt inny jak jeden ze streamer-ów, speedrunner-ów PeekingBoo.

Swój pokój wyposażył w dwie maty taneczne, ekran i dodatkowe kontrollery wszystko skonfigurowane właśnie pod Cuphead. Granie na matach wymagało nie lada umiejętności zważywszy na fakt, że nie można było używać np. dwóch przycisków na raz jak bieganie i strzelanie w tym samym czasie.

Poniżej znajdziecie film, na którym PeekingBoo przechodzi całą grę i zabija wszystkich bossów.

 

Co o tym myślicie? Znacie jakieś inne przykłady zwariowanych youtuberów, którzy decydują się na przejście gry w nietypowy sposób? Piszcie!