Niedawno mieliśmy okazję ujrzeć oficjalny zwiastun kolejnej odsłony flagowej serii Ubisoftu. Tym razem poprowadzimy rewolucję partyzancką, walcząc o uwolnienie fikcyjnego wyspiarskiego narodu Yara od jego brutalnego dyktatora. Szczegóły zdradzi nam reżyser Navid Khavari.

 

 

 

Chociaż studio nie jest gotowe do rozmowy o szczegółach rozgrywki, możemy jednak bardziej zagłębić się w otoczenie i postaci.

Walka o wolność

Gra wita nas w Yara, zamrożonym w czasie tropikalnym raju, położonym w sercu Karaibów. Wyspa widziała lepsze dni. Jak ujął to Ubisoft: Dziesięciolecia sankcji gospodarczych zdewastowały naród, pozostawiając go zubożonym i podzielonym”. W miarę jak działania dyktatora stają się coraz bardziej niepokojące, zostaniemy porwani przez współczesną rewolucję partyzancką. Nasza podróż, w wyniku której będziemy musieli obalić tyrański reżim, prowadzi przez bujne dżungle wyspy, gęste miasta oraz piękne plaże. Ubisoft nazywa to „najbardziej rozbudowanym jak dotąd placem zabaw w Far Cry”.

Wcielimy się w Dani Rojos, który może być mężczyzną lub kobietą. „Jeśli chodzi o Dani, chcieliśmy zbadać postać, która jest w pełni udźwiękowiona, w pełni uchwycona grą i można grać zarówno jako mężczyzna lub kobieta” – mówi Khavari. „Chcieliśmy także, aby postać urodzona i wychowana na wyspach Yara  niekoniecznie uważała się za część rewolucji, ale została wciągnięta w ruch Libertad. ”

Khavari wspomina, że niewielki zespół pojechał na Kubę, aby mieć swój punkt zaczepienia. „Spotkaliśmy się z miejscowymi, poznaliśmy kulturę i różnorodność, ale także porozmawialiśmy z prawdziwymi partyzantami, którzy walczyli w tamtejszej rewolucji” – mówi. „Jest wiele powodów, dla których ludzie łączą się i walczą w rewolucji partyzanckiej. Niektórzy chcą strzelać z broni i czuć ten zastrzyk adrenaliny, podczas gdy inni chcą to zrobić dla kraju i dla flagi. Myślę, że ta dynamika była naprawdę interesująca narracyjnie, a także z perspektywy rozgrywki, idea tej dynamiki Dawid kontra Goliat. Poza tym, ponieważ wyspa jest zablokowana przez około 50 lat, konieczność zadowolenia się tym, co masz, była naprawdę interesująca. Pod względem rozgrywki, a także sposobu podejścia do Far Cry 6. ”

Ubisoft mówi, że możemy spodziewać się niekonwencjonalnej broni, ponieważ będziemy musieli wykorzystać to, co będzie dostępne na wyspie, wliczając w to pojazdy czy towarzyszy zwierząt.

Antagonistą jest bezwzględny dyktator Antón Castillo

Far Cry jest znany ze swoich przebiegłych złoczyńców. Od radykalnego przywódcy kultu Josepha Seeda po szalonego króla Pagana Mina, seria jest pełena intensywnych osobowości. Antón Castillo, grany przez Giancarlo Esposito ( Breaking Bad , Better Call Saul ), z pewnością pasuje do tego projektu i ma swoją własną złożoność. Jako El Presidente Yara utrzymywał kraj pod ścisłą kontrolą, często uciekając się do brutalnych metod, by osiągnąć to, co uważa za „większe dobro”. Został wybrany, aby przywrócić walczącej wyspie dawną świetność i nie cofnie się przed niczym, aby zrealizować swoją wizję.

Antón uważa, że ​​wyspa była najlepsza 50 lat temu przed pierwszą rewolucją. W tym czasie ojciec Antona był odpowiedzialny za kraj. „Rewolucja faktycznie przejęła władzę i zakończyła się egzekucją ojca Antóna na jego oczach” – wyjaśnia reżyser. „Tak więc od samego początku Antón dorastał z taką perspektywą, sposobem myślenia i światopoglądem, że wyspa została skradziona jego rodzinie. A ponieważ Yara przez lata przeżywała ten kryzys gospodarczy, uważam, że Antón widział to jako dowód, że tylko rodzina Castillo może naprawdę uratować Yarę. Kiedy zostaje wybrany jako przywódca, robi to na obietnicy odbudowy raju, aby przywrócić Yarę do świetności, które miała 50 lat temu. Nie wspomina już, że ten raj nie jest dla wszystkich.

Antón Castillo dyktator w Far Cry 6

Związek Antona i jego syna Diego jest centrum fabuły

Zwiastun wyjaśnił, że związek Antona z jego synem będzie ważnym aspektem w Far Cry 6; zasadniczo przygotowuje tego młodego człowieka do następcy po nim. Ale czy Diego pójdzie w jego ślady? Powinniśmy to odkryć podczas rozgrywki. To także sprawia, że ​​Antón jest jednym z naszych najciekawszych złoczyńców. W jednej chwili jest przebiegłym przywódcą, w następnej troskliwym ojcem.

„Głównym aspektem dla nas było stworzenie postaci, która urodziła się wśród rewolucji i rozwinęła bardzo pokręcony światopogląd po egzekucji swojego ojca, ale także kogoś, kto sam jest ojcem” – mówi Khavari. „Myślę, że jest coś interesującego w tym jak może wyglądać postrzeganie takiej osoby, jak ona się tłumaczy i jak się mają rzeczy z jej perspektywy. Co więcej, widząc Antona jako postać, która nie tylko rządzi krajem, ale jest także ojcem, próbującym przekazać swojemu synowi te lekcje, które są pokręcone, w zasadzie brutalne i obraźliwe. Jednocześnie możemy zobaczyć jego miłość do Diego. Chce, żeby dorastał bezpiecznie i naprawdę wierzy, że postępuje właściwie.”

Jak się ma do tego nasza postać protagonisty Dani do tych dwóch postaci i jakie rodzaje relacji będzie miała z nimi? „Ten trójkąt postaci między Antonem, Diego i Dani ma absolutnie kluczowe znaczenie” – mówi reżyser. „Mogę powiedzieć, że w przypadku Diego naprawdę interesujący był pomysł na 13-letniego nastolatka. Myślę, że wielu ludzi pamięta, jak to było mieć 13 lat. Trudno jest ustalić, kim jesteś i co będziesz robić na tym świecie i co to wszystko znaczy? Ale spróbuj to zrobić, będąc jednocześnie synem dyktatora, który rządzi krajem. Naprawdę chcieliśmy stworzyć postać Diego, która jeździ po ostrzu brzytwy – że nie wiesz dokładnie, gdzie on wyląduje. Czy pójdzie w ślady ojca? Czy sam będzie brutalnym dyktatorem? A może ma zamiar wyruszyć w swoją własną podróż? Jestem więc podekscytowany tym, co gracze o tym pomyślą”.

Świat ma większą wertykalność niż poprzednie gry

Po raz pierwszy w serii Yara jest siedzibą rozległej stolicy Esperanza. Będziemy mogli poruszać się po okolicy w ukryciu lub strzelać z broni palnej na ulicach. „Od samego początku wiedzieliśmy, jak chcielibyśmy stworzyć stolicę” – mówi Khavari. „Będziemy mówić o wielu elementach rozgrywki w późniejszym terminie, ale zdecydowanie zmieni to sposób, w jaki grasz i podchodzisz do rzeczy. 

Powraca „Guns For Hire”

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej udanych elementów Far Cry 5 powraca. Tym razem nazywa się Amigos do wynajęcia, gdzie możesz sparować się z towarzyszami AI, aby ci pomogli. Od znudzonego byłego szpiega KGB po uroczego psa – możesz przywołać kopię zapasową swoich misji. Ubisoft nie chciał się wdawać w szczegóły, poza potwierdzeniem, że ta funkcja powróciła. Według Khavari pies Chorizo ​​jest ulubieńcem zespołu deweloperów. „Mogę powiedzieć, że może trochę drażni, że zabija z życzliwością, więc nie mogę się doczekać, kiedy ludzie tego doświadczą”.

Far Cry 6 ukaże się 18 lutego 2021 na PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One, Stadia oraz PC. Firma Ubisoft potwierdziła, że ​​jeśli kupimy grę na PS4 lub Xbox One, po premierze będziemy mogli uaktualnić ją do platformy nowej generacji bez dodatkowych kosztów.